myarchitect.co.il

פורום אדריכלות

מנהלי הפורום:
אדריכל יקי אייכאום
אדריכל יקי אייכאום
יקי, אדריכל בוגר הטכניון, מפקח בנייה..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
עכשיו כשיש תכניות אפשר להבין
24/07/2018 17:41 היי, אמנם היה מן הראוי לסמן את סגירת דלת היציאה באדום ואת פתיחת הפתח בגג ב
יש נספח ניקוז
29/05/2019 11:36 היי מיכל, כדי לקבל היתר היזם שבנה את הבניין היה צריך להגיש ולקבל אישור לנס
הריצוף בבית ניגמר
31/03/2019 14:36 שלום, אני תוך כדי שיפוצים וגיליתי שנגמר לי הריצוף לבית בגלל טעות. כל הבית א
תהליך ההתמחות
10/02/2019 15:54 שלום יואב, קודם כל - השאלה לגמרי במקומה. במיוחד שמדובר במבנה לשימור. כל עו
כניסה לפורום

תכנון ערים - מההיסטוריה הרחוקה ועד ימינו

תכנון ערים - מההיסטוריה הרחוקה ועד ימינו עוד מימי קדם נהגו אדריכלים לתכנן ערים. כיום אומנם נבנות פחות ערים חדשות, אך העבודה של מתכנני ערים לא הפכה קלה יותר לאחרונה עלתה לכותרות העיר הפלשתינית המוקמת בגדה, רוואבי, מנסיבות שונות, בין היתר בזכות העובדה שמדובר בעיר הפלשתינית הראשונה שזוכה לעבודה של מתכנן ערים מקצועי. על פי התיכנון העיר..


עיצוב חללים - להפוך כל חלל ליצירה אומנותית

עיצוב חללים - להפוך כל חלל ליצירה אומנותית בעבר זה היה חלק מעיצוב פנים, כיום, שכל התהליך של עיצוב פנים הופרט והתפזר, עיצוב חללים הוא אחד הענפים הפופולאריים באדריכלות בכלל, ועיצוב פנים בפרט לעיתים אנחנו נכנסים למקום מסוים (בית של חבר, חנות מסעדה) ומתפלאים כיצד הצליחו לנצל כראוי את כל החלל הקיים בחדר ולעומת זאת אצלכם בבית יש מספיק..


לימודי אדריכלות נוף

לימודי אדריכלות נוף בעידן הירוק בו אנו חיים, לא קשה להסביר כיצד אדריכל נוף הפך לאחד המקצועות המבוקשים בתחום האדריכלות ועיצוב הסביבה אדריכלות נוף הוא תחום אקדמי יישומי, שתופס תנופה משמעותית מאוד בשנים האחרונות בישראל ובחו"ל, וכך אדריכלות נוף מייצגת בכפיפה אחת שילוב של מקצוע עם מאפיינים של ביטחון תעסוקתי..


מדריך עיצוב חנויות

מדריך עיצוב חנויות חנויות כיום אינן רק מקום בו אנו הולכים לקנות, אלא הן מקום בו יכולים לבלות שעות. זו הסיבה בגללן בעלי חנויות שמים דגש נרחב לעיצוב החנות שלהן עיצוב חנויות, כמו מרבית תחומי העיצוב האחרים, זכה לעדנה כלכלית רבה בשני העשורים האחרונים. ההבדל המשמעותי באמת אולי בין עיצוב חנויות לסוגי עיצוב אחרים הוא..


עיצוב מסעדות - שיהיה נעים לאכול

עיצוב מסעדות - שיהיה נעים לאכול בשני העשורים האחרונים, עם התפתחות התרבות הקולניארית בישראל, התפתח גם התחום של תרבות המסעדות. תגידו להתראות לכיסאות הפלסטיק הישנים ותברכו לשלום את הארט דקו החדש מסעדה מצליחה מתחילה קודם כל בעיצוב שלה, לכן עיצוב מסעדות הוא הדבר הראשון שיעלה בראשכם כאשר תחליטו לפתוח מסעדה. כאשר אתה אורח..


המדריך השלם של נורות תאורה לבית

המדריך השלם של נורות תאורה לבית מאז רשם תומס אדיסון את הפטנט הראשון על נורת ליבון חשמלית ב-1879, המציא העולם שוב ושוב נורות חדשות מבוססות חשמל המאפשרות להאיר את הבית ואת המשרד. במאמר זה נסקור מעט מהיתרונות והחסרונות של אמצעי תאורה לבית בהם אנו משתמשים. נורות ליבון זהו אמצעי תאורה לבית הישן ביותר מבחינה היסטורית,..


עיצוב גינות- מדריך קצר

עיצוב גינות- מדריך קצר חשיבות העיצוב של הגינה שלנו, איננה רק לטובת המראה שלה אלא גם ובעיקר לתחושה האישית שלנו, ככה זה שעיצוב גינות מתקשר לאנרגיות פנימיות לפחות מאז עמד האדם על דעתו, החל להתעניין לא רק ביצירת כלי פונקציונליים, אלא גם בעשיית דברים באופן אסטטי. האמירה הכללית הזו באה רק לציין עד כמה חשובה לנו האסטטיקה..


כל מה שצריך לדעת על מכינות לעיצוב

כל מה שצריך לדעת על מכינות לעיצוב המאבק על מקום בפקולטות לאדריכלות בארץ גורמות לאלפי סטודנטים בשנה להוציא עשרות אלפי שקלים במכינות לעיצוב, אילו מכינות פועלות ומה הן מציעות לאדריכלי העתיד? 5 בתי ספר לאדריכלות קיימים בישראל, אליהם מתקבלים מדי שנה 300 תלמידים. במחלקות עיצוב פנים של בתי ספר נוספים מתקבלים כמות דומה של..


מחירון עיצוב בית בעצמנו

מחירון עיצוב בית בעצמנו המגמה כיום היא לעצב עת הבית בעצמנו - עד כמה זה באמת אפשרי וכמה זה עולה לנו? רשתות ענק המספקות חומרים גולמיים יותר וגולמיים פחות לעיצוב הבית, החל מחנויות חומרי בניין ו"עשה זאת בעצמך" כמו הרשתות "ACE" ו"הום דיפוט" או שפע חנויות הטמבור ומוצרי הבניין שהפכו נגישות..


נגישות נכים בבתים ובמבנים ציבוריים

נגישות נכים בבתים ובמבנים ציבוריים לצערנו, למרות נכי צה"ל ונכי תאונות דרכים, עדיין ההשקעה בתשתיות נגישות לנכים, הינן נמוכות מאוד בישראל מספר המוגדרים כנכים מוגבלי תנועה על ידי משרד הבריאות (וככאלה הזכאים להטבות ביטוח לאומי ומס) עומד על כ-300 למאה אלף בישראל. על אלה יש להוסיף כמות גבוהה למדי של מוגבלי תנוע שלא..


הום סטיילינג או עיצוב פנים - מה ההבדל ביניהם?

הום סטיילינג או עיצוב פנים - מה ההבדל ביניהם? מה פירוש המילה הום סטיילינג ולמה הכוונה ומה ההבדל בין הום סטיילינג לבין עיצוב פנים? הום סטיילינג הוא המונח החדש יחסית (חדש לפחות בארץ) – והנקרא גם "הלבשת הבית" קיים כבר שנים רבות ברחבי ארה"ב ,אירופה ואפילו אוסטרליה. אלינו הוא הגיע באיחור קל . כולנו היינו רוצים..


שרטוט טכני - מדריך קצר

לטובת המתעניינים בשרטוט,  במאמר זה נסקור את עבודתו של שרטט ואת כלי העבודה איתו הוא עובד עבודתו של שרטט כוללת יצירת תרשימים דו ממדיים מדויקים של אובייקטים שונים לשם צרכים אדריכליים, הנדסיים או צרכים טכניים אחרים. אנשי המקצוע הנ"ל יכולים להיעזר בעפרונות (או עטים) ונייר, כאשר..


עיצוב פנים- הלבשת בית

לרבים מאיתנו יש את הזמן, הטעם, הטאץ' והרצון לנסות ול"הלביש" אבל אין להם מושג מה לעשות, איך לעשות, איפה להתחיל ולאיזה כיוון להמשיך. לבד את ביתם, מגזינים ואתרי עיצוב באינטרנט, מלאים ברעיונות ובטיפים בתחום עיצוב הפנים, אך הם כלליים ולא מקנים לכם את הכלים, ליצור בית עם עיצוב פנים..


הלבשת בית - בית זה אומר הכל

מבחינה פסיכולוגית הבית משפיע על ה"אני" שלנו, על איך שאנו רואים את עצמנו ועל מי שאנו רוצים  להיות. ומכאן שהוא משפיע על מעמדנו החברתי, ביטחוננו העצמי, ומאליו על מצב רוחנו כל  יום.  "הלבשת בית" הופכת את ביתנו למקום קסום שנעים לחיות בו ומשדרגת את..


המושג "הלבשת בית" בתחום עיצוב פנים

המושג "הלבשת בית" הינו תחום במסגרת עיצוב פנים.  הבית שלנו הוא המקום בו אנו שוהים ומבלים חלק ניכר מחיינו, הוא המבצר, המפלט והפינה האינטימית שלנו בעולם הזה. ולכן השפעתו עלינו, על איכות חיינו ומצב רוחנו עצומה! אנו יודעים, שבגד נכון ונוח משפר את מצב רוחנו וביטחוננו, כך גם..


לימודי עיצוב - תנאי קבלה

הביקוש ללימודי עיצוב הולך וגובר בשנים האחרונות בארץ ובעולם. בהתאם לכך שלבי הקבלה ללימודי תואר הפכו ליותר מסובכים וקשים. במאמר כאן אנסה לעשות קצת סדר בשלבי הקבלה ללימודי אדריכלות ועיצוב, ולתת טיפים לכל מי שמעוניין להתקבל אל לימודי עיצוב או ואדריכלות בארץ   תנאי הקבלה ושלבי..


סקירה קצרה של אדריכלות ישראלית

האיפיונים של החברה הישראלית באים לידי ביטוי גם כאשר מדברים על אדריכלות וסגנונות בנייה ועיצוב. בדיוק כמו בהיבטים אחרים בציבוריות הישראלית. איפיונים אלו נוטים לא פעם להשפעה חיצונית וכן לחיפוש אחר מקוריות. החברה הישראלית מאז ומתמיד חיפשה את מקומה וביקשה להתאפיין באמצעות הגדרה עצמית. גם אם לעיתים היא..


אדריכלות קלאסית מול אדריכלות מודרנית

  כל מי שלומד אדריכלות בימינו, נאלץ ללמוד לא מעט על אדריכלות קלאסית, כזו שנוצרה במצרים העתיקה, רומא, יוון ובכלל אדריכלות שניתן לראות כיום רק באתרים היסטוריים וספק אם נזכה לראות אותה שוב בעתיד. לא פעם התלמידים לאדריכלות נהנים מכך, עבור רבים מהם זו הסיבה שהם הגיעו ללמוד אדריכלות, האהבה..


מים אפורים להצלת הגינה והמדשאה

אנשים הבונים היום או מתכננים בניה חשוב מאוד שיעשו הפרדה בצנרת הביוב בין האסלה ושאר יציאות המים המשומשים שלהם. לא כל אחד יכול או רוצה לעשות לעצמו מתקן היום אך את ההפרדה חשוב לעשות כי היא תשמש בעתיד את הבונה.בבתים שאין הפרדת צנרת קשה יותר לעשות מתקן להשבת המים. היום ניתן לראות בתים..


כיצד נוצר סגנון אדריכלות

כמו כל אומנות, כך גם אדריכלות מורכב מסגנונות שונים אשר מתהווים, משתנים ומתפתחים עם הזמן. סגנונות אלו, עוברים את התהליכים האלו, בהתאם לשינויים התרבותיים, החברתיים והכלכליים שעוברת החברה בעולם כולו ובפרט בכל מדינה. במאמר זה ננסה ללמוד מעט על התפתחות סגנונות באדריכלות, כיצד הם מתפתחים, מדוע זה קורה,..


קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכלים מומלצים? השאירו פרטים וקבלו את הטובים ביותר
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!