לימודי אדריכלות

ראשי פורומים פורום אדריכלות לימודי אדריכלות

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • תגובות
    לימודי אדריכלות

שלום לכולם, לא בטוחה אם זה המקום הנכון לשאול, אבל אשמח לנסות.
    אני מעוניינת ללמוד אדריכלות בשנה הקרובה.
    רציתי לדעת איפה כדאי ללמוד לדעתכם?
    והאם בחיפוש עבודה יש עדיפות לאונ׳ מסויימת?
    תודה מראש.

נסי הכי גבוה שאפשר

הי דקל,

ראשית הייתי בודק לעומק אם כדאי ללמוד אדריכלות או הנדסאי אדריכלות. הנדסאות זה שנתיים לימודים לעומת 5 שנים+3שנים סטאז' לאדריכל רשוי שבלעדיו אין הבדל בסמכויות בין אדריכל רשום להנדסאי.

שנית – וודאי שיש משמעות למוסד בו לומדים. מעסיק לא מכיר אותך ואת הכישורים שלך ולא יודע אם את תיק העבודות שלך עשית או העתקת ואין לו זמן לבדוק אותו לעומק. הכי קל לסמוך על המסננת של מוסד כמו הטכניון למשל, שבו הביקוש עולה על ההיצע ואם סיימת שם כנראה שאת יותר טובה ממי שניסה ולא הצליח להתקבל או לסיים שם. זה לא באמת ערובה לכלום, אבל כמעסיק אני יכול להגיד לך שזה בהחלט שיקול עיקרי בשאלה את מי לזמן לריאיון ואיזה סכום להציע. נסי להתקקבל למקום הכי נחשב וקשה (טכניון לדעתי) ומשם כלפי מטה – בצלאל, תל אביב, אריאל, ויצ"ו. 

בהצלחה,
    יקי

הנדסאי אדריכלטת

הי יקי, קודם כל תודה רבה על המענה הנרחב. 
    לגבי הנדסאי אדריכלות, יש ביקוש לכך בשוק?
    האם יעדיפו מהנדס על פני הנסדאי? (ז״א האם ההבדל משמעותי חוץ מעניין הקומות). 
    והיכן כדאי ללמוד הנדסאות?
    תודה!!

ביקוש להנדסאים

היי דקל,

אם את חולמת לעצב את הגוגנהיים הבא (ואני לא צוחק, רק מי ששם יעדים יומרניים מגיע רחוק), אז תעודת הנדסאי לא תספיק. 

אם את רק רוצה להתפרנס מעיסוק בתחום – יש כאלה שלומדים קורס עיצוב פנים, ומותר להם להרוס ולעצב קירות בתוך קונטור המבנה הקיים, יש כאלו שעשו מזה קריירה (מושיק גלאמין למשל לא למד עיצוב בשום מקום לפי ויקיפדיה וכמה כתבות). 

תעשי קצת גוגל על התחום, אחרי מחקר של כמה שעות שתפני לזה יהיו לך יותר תשובות. נסי גם פורום לימודים בארכיג'וב.

יקי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך