כתב כמויות במעלות-תרשיחא

» » חישוב כמויות במעלות-תרשיחא
כשאתם יוצאים לסופר אתם מכינים רשימה, מה אתם צריכים , איזו כמות, וכמה כסף אתם צריכים בשביל זה, נכון? ובכן, תתפלאו לשמוע, זה לא שונה מהותית מעולם האדריכלות, רק ששם לא קוראים לזה רשימת קניות אלא חישוב כמויות
 
אחד התחומים הכי חשובים בעולם האדריכלות הוא התחום של כתב כמויות כמויות. אומנם מדובר בתחום שלא מעט אדריכלים מעדיפים להימנע ממנו, אך עבור הלקוחות מדובר באחד השלבים המהותיים בתכנון בית חדש. הרעיון שעומד מאחורי כתב כמויות כמויות הוא פשוט, בונים רשימה של כל הדברים אותם צריך כדי לבנות את הבית, ולמעשה יוצרים תקציב ראשוני לבנייה ועיצוב הבית. כמובן שייתכנו בו שינויים אך הבסיס הראשוני יהיה קיים, וייעשה על ידי מומחים. ככה התקציב של העבודה יהיה מוגבל ונדע לקראת מה אנחנו עומדים .

אצלנו תוכלו למצוא עשרות אדריכלים ומחשבי כמויות שישמחו לקבל את פניכם. כאן תוכלו לקרוא מאמרים בתחום, לפנות לעסקים עם שאלות, וכן ליצור קשר ישיר באמצעות טופס הפנייה ישירות לבית העסק.  אנחנו מציעים לך להקדים, ולשמור על תקציב סביר באמצעות חישוב כמויות

הצג הכל >
חישוב כמויות
וסים נאסר

וסים נאסר

אינג' וסים נאסר מהנדס בניין מומחה בתחומים הבאים: תכנון אדריכלות וקונסטרוקציה ניהול ופיקוח פרוייקטים בבניה חוות דעת הנדסית לבית משפט תחומי התמחות:

הרב קוק שד' הפלי"ם 15 מעלות-תרשיחא

שאלות ותשובות בתחום חישוב כמויות

היכן אפשר ללמוד רק חישוב כמויות

שלום רב

מבדיקה שערכנו, לא ניתן ללמוד רק חישוב כמויות. התחום נכלל במסגרת לימודי הנדסה אזרחית, אדריכלות, בנייה ועוד.

בהצלחה

קרא עוד

אני עומד לבנות וילה של כ180 מטר בקומה וחצי כמה אמור לעלות לי כתב כמויות למכרז קבלנים?

שלום רב

הדבר תלוי, שכן כל אדריכל יקבע מחיר אחר ולכן אין אפשרות לקבוע כמה עולה כתב כמויות. מה שכן אפשר להקטין את המחיר הכתב, אם הוא יהיה מפורט ויכלול את כל הדגרישות , כך לא יהיה שום גורם הפתעה.

קרא עוד

האם חישוב כמויות כולל אך ורק חומרים או גם שירותים נוספים?

ניתן בהחלט לבקש מחשב כמויות לבצע הערכות מחירים של שירותים כגון, ביטוחים, עבודות פינוי והריסה, שירותי סימונים שונים, עלויות העסקת עובדים, תשלומים על חריגות בנייה, עבודות העמסה ופירוק. ניתן אף להגיע עד לרזולוציה של עלות כתיבת מכרז. כמובן שהדבר דורש עבודת מחקר מעמיקה ומשרד מקצועי שמתמחה בכך.

קרא עוד

האם ניתן להעריך כמה כסף חוסכים באמצות חישוב כמויות נכון?

קשה להעריך מאחר והדבר תלוי בגודל הפרויקט ובמחיר החומרים. אך ההערכה היא שבפרויקט קטן (דירה או בית) חישוב כמויות נכון מביא לירידה של יותר מ5000 שקל בעלויות. בפרויקטים גדולים זה מגיע לעשרות אלפי שקלים.

קרא עוד

אלו משתנים נלקחים בחשבון בעת חישוב כמויות?

בדרך כלל נהוג לקחת בחשבון משתנים כגון, משקל, נפח, שטח, זויות, פירוק, פינוי, הריסה, וכמובן כמויות. בכל פרויקט ערכם של המשתנים שונה מאחר ובכל פרויקט יש חשיבות אחרת לכל משתנה.

קרא עוד

מאמרים בתחום חישוב כמויות

וסים נאסר

כל מה שצריך לדעת על כתב כמויות

העולם הכלכלי של היום, בנוי כידוע על תחרות. אידאל של השיטה מבוסס על הרציונאליות של האדם, אשר  יבחן את כל נותני השירותים על פי מחירם ויחליט...

פורום אדריכלות
אדריכל יקי אייכאום

מנהל הפורום

אדריכל יקי אייכאום

יקי, אדריכל בוגר הטכניון, מפקח בנייה ובעל ניסיון עשיר בבנייה פרטית, תוספות בנייה בבנייה רוויה ועוד.

חישוב כמויות

חישוב כמויות היכן לומדים - נשאלה השאלה באחד הפוסטים היכן לומדים חישוב כמויות ...

לימוד חישוב כמויות

האם ניתן ללמוד חישוב כמויות בלי ללמוד אדריכלות?

חישובי כמויות

מעוניין לעבוד כמחשב כמויות אני מהנדסאי בניין עם נסיון