עיצוב דירות קטנות

כך תנצלו את הדירה הקטנה שלכם

הצג הכל
עיצוב דירות קטנות

צרו את הקן הקטן והמושלם שלכם

רק מפני שדירת הסטודיו שלכם קטנה יותר מ- 50 מ"ר, אין זו סיבה שהיא תרגיש כמו חדר מעונות. כמובן, אינם יכולים פשוט להרחיב בדרך קסם את גודל הדירה ( אלא אם כן אתם מתכוונים לשבור את הקיר של השכנים)., אך בעזרת קצת תכנון מרחבי ועיצוב נכון, תוכלו למקסם כל מ"ר בדירתכם  וליצור את הבית שמגיע לכם – ללא כל שיפוץ או עיצוב מחדש.

חלקו את הדירה בצורה טובה יותר

גרמו לדירה שלכם להרגיש ענקית ע"י הפרדת אזורי המגורים. אבל כמה מ"ר עליכם להקדיש לכל אזור?

קחו בחשבון מה הכי ישמח אתכם בבית. רוצים להזמין חברים ולצפות בסרטים? הבחורה שחיה בדירה שבתמונה למעלה, יצרה סלון רחב במיוחד וראוי למרתון סרטים מכל סוג ע"י הקרבת שטח מאזור השינה והאוכל. אם אינכם מורשים לצבוע את הקירות, הנה רעיון נוסף לגנוב מהדירה הזאת – טפט דביק וניתן לקילוף ולהסרה. קל לשים אותו והוא יהפוך קירות משעממים ליפיפיים מבלי לסכן את חוזה השכירות שלכם.

הפכו את דירת הסטודיו שלכם לחדר מלון יוקרתי

אם אתם תמיד בתנועה מתמדת והבית הוא רק מקום בו אתם מתקלחים וישנים, למה שלא תעצבו את הדירה שלכם כמו חדר במלון יוקרתי?

למשל, בית זה, בגודל 27 מ"ר, עמוס במאפיינים שניתן למצוא במקומות לינה אופנתיים וכולם מונחים צעדים ספורים מהמיטה, כולל המטבח המהודר, מספר רהיטים בסגנון רטרו וכמובן מיני-בר צבעוני (הוא מונח על החלון).

אבל הכוכבת של דירה זו, כפי שתמצאו בכל חדר מלון מסוגנן, היא המיטה הנוחה והמעוטרת מצעים עם ספירת חוטים גבוהה.

עצבו את הדירה כמו בסדרה "מד מן"

כאשר זה מגיע לעיצוב חללים קטנים, שום דבר לא מנצח את יכולות הרחבת החדר הקסומות של ריהוט בסגנון מודרני מאמצע המאה. בהשוואה לשאר עיצובים בני זמנו, עיצוב מודרני מאמצע המאה נמצא קרוב יותר לרצפה, מה שגורם לתקרה ולחלונות להראות גבוהים יותר. כמו המקרה בדירת הסטודיו שטופת השמש שלפניכם, בגודל 24 מ"ר.

חלומות נשגבים

אם יש לכם תקרה גבוהה, אתם יכולים ליצור לעצמכם בדרך קסם אזור מגורים נוסף, בעזרת מיטת "עליית גג". מדובר ברעיון מנצח שהפך את דירת הסטודיו בגודל 17 מ"ר שלפניכם לדירת דופלקס עם חדר שינה אחד, הביטו בחלל המגורים הנוח והחמים. אבל הקומה השנייה היא אינה הסיבה היחידה שדירה מקסימה זו נראית הרבה יותר גדולה מגודלה האמיתי. הקירות והעיצוב כולם בצבע לבן רך. יחד הן מטשטשים היכן התקרה מתחילה ויוצרים אפקט פתוח ואוורירי. האווירה המחממם של הדירה יחד עם הברזל והעור המשובצים בה, מונעים מהלבן הבוהק ליצור תחושה מחוטאת מדי. אם אתם אובססיביים עם מקומות אחסון, מאפיים מרגש נוסף הוא גרם המדרגות עם המגרות הבנויות בכל מדרגה. אולם, אם אתם גונבים את הרעיון, בבקשה הוסיפו מעקה בטיחות.

ספה כפולה

דירה קטנה זו אינה עולה על 17 מ"ר. לפניכם דוגמה כיצד עיצוב ותכנון מרחבי חכם הופך את המגורים הזעירים הללו לדירה נוחה וקטנה. השלב הראשון בעיצוב הדירה היה ליצור אזור רב שימושי המשלב חדר שינה וסלון. מיטה המעוצבת יפיפה אשר משמשת גם כספה, ממוקמת בנקודה המושלמת בחדר. שולחן ארוך-רגליים ובנוסף שני שולחנות קטנים אשר לא מפחיתים מפתיחות ותפקוד החדר. הליטוש האחרון והמושלם בקן הקטן הזה הוא השטיח המרוקאי המסוגנן והחמים שבמרכז החדר.

משנה מקום, משנה מזל

הבחור שבתמונה חולק את דירת הסטודיו בגודל 31.5 מ"ר שלו עם בת זוגתו ושני כלבים. שמירה על מערך הדירה נוזלי היא המפתח להפיכת הבית לרב-שימושית. רהיטים בעלי שימושים כפולים הופכים את הצורך למציאות. רהיטים רב-תכליתיים כגון ספה מודורלית ושולחן קפה מתרחב יכולים להפוך במהירות את הסלון לחדר אוכל. רואים את קיר האחסון ממול הטלוויזיה? הוא מסתיר מיטה נפתחת שיוצאת מהקיר (נקראת גם מיטת מרפי).

נצלו כל פינה

קן קטן זה מנצל כל פינה וסדק, על מנת ליצור שלושה חללי מגורים שונים ומופרדים. השקע הקטן בפינה יוצר את הנקודה המושלמת למיטה ולאחסון נוסף. ממול הכניסה למטבח, חלק משטח הקיר הופך לפינת ארוחת בוקר חמימה. מעבר לשולחן האוכל יש מושב אהבה (מושב לשני אנשים), אשר מבסס את הסלון. שטיח מלפנים מחזק את תחושת ההפרדה בין שלושת האזורים השונים.

חשבו מחדש על מרגלות המיטה

מיקום רהיטים במרגלות המיטה שלכם היא עוד דרך נהדרת ליצור הפרדה מועטה בין אזור המגורים לאזור השינה. אתם יכולים להשתמש בספה או בשולחן כתיבה או בשניהם, כפי שמוצג בדירה הקטנה, הבהירה והצבעונית שבתמונה.

האם לדירת הסטודיו שלכם יש מסדרון בכניסה? שמרו על אזור המגורים העיקרי שלכם ללא אי סדר ע"י שמירת מקומות האחסון והצגת הרהיטים בכניסה לדירה.

עצבו מטרות ששוות את ההשקעה

אם אתם הבעלים של דירת הסטודיו שלכם, הביאו בחשבון השקעה ברהיטים חכמים, גמישים ומובנים. מאפיינים מסוג זה לא רק יגרמו לחלל שלכם להרגיש עצום, אלא גם עשויים להעלות את ערך הדירה כאשר יגיע הזמן למכור.

הנה כמה מטרות עיצוב להשראה.  דירת סטודיו זו בבניין המורכב מדירות קטנות, מעוצבת ע"י nArchitects כוללת רהיטים משנים צורה ואחסון משולב אשר ממקסם את המ"ר.

קיר הארונות המובנה מאחורי הספה מסתיר מיטה נפתחת (מיטת מרפי). היחידה מתחת לטלוויזיה מספקת מקום אחסון נוסף כדי לשמור חפצים הרחק מן העין. פתרונות חדשניים כמו שולחן הקפה הנפתח וקונסולת המטבח המתרחבת, יוצרים יותר מקום לעבודה או לאכילה.

תקרה נמוכה? אין שום בעיה!

חילוק החלל לשימושים שונים בדירת סטודיו מרובעת עם תקרה נמוכה, רק נשמע מאתגר.

הטריק הוא להשתמש ברהיטים הנכונים. דירת הסטודיו הקטנה שלפניכם, מקושטת בשילוב של רהיטים ומציאות ארוכי רגליים ונמוכי קומה. הריהוט אינו תופס הרבה מרחב אנכי, כך שהתקרה נראית גבוהה יותר.

דירה קלה לחיקוי זו, ממקמת מיטה רחבה ליד ספה נמוכה, כדי ליצור מקום ישיבה נוסף. מפריד החדרים בראש המיטה הוא העצם הגבוה ביותר בכל הדירה. הוא יוצר פינת אוכל המקושטת עם רהיטים בהשראה תעשייתית.

ווילונות? כן בבקשה

נמאס לכם להסתכל על המטבח בזמן שאתם במיטה? אתם יכולים לגרום לחדר שלכם להרגיש פרטי יותר בעזרת הפרדה ע"י מחיצה. קיימות מגוון אפשרויות אשר יבצעו את העבודה, ממחיצה מתקפלת לדלתות הזזה בנויות. אבל אנחנו מעדיפים את הפשטות של הווילון מחלק החדרים שניתן לראות בדירה שלפניכם. לדירת 40 המ"ר שלפניכם יש בנוסף חצר בגודל 18 מ"ר.

שלום חדר שינה אחד

הפיכת דירת הסטודיו הקטנה שלכם לדירת שני חדרים מרווחת, היא לגמרי אפשרית בעזרת כמה רהיטי מפתח. שלושה פריטים בולטים הפכו את דירת המחסן לשעבר שלפניכם ליהלום נוצץ. ראשית, יחידת המדפים (כוורת) הנהדרת מבית איקאה (רק 895 ₪) אשר יוצרת את חדר השינה. אם אתם מחפשים פתרון שלא יחסום את אור השמש, יחידה זו היא המחיצה המושלמת לחללים קטנים. היא גם מספקת אחסון מעשי, תכונה שכל דיירי דירת סטודיו מחפשים.

הבא בתור, שטיח נהדר וגדול המבסס את הסלון. היות והקירות חשופים, כיסוי הריצפה הצבעוני מהווה הצהרה אופנתית משמעותית. מה הדובדבן שבקצפת? תיבת האחסון השקופה. היות והפריט שקוף כמו קריסטל, לא ניראה שהוא תופס שטח מהרצפה כלל.

שאלות גולשים מהפורום בנושא עיצוב דירות קטנות

עיצוב דירות קטנות

אהלן היי, אני מעוניין בעיצוב דירות קטנות של 20 מ"ר. כל אחת מהדירות הללו מהווה יחידת דיור שכוללת גם מטבח, שירותים וחדר רחצה. אשמח לקבל המלצות לעיצוב דירות כאלו למגורים תודה

הודעות בפורום פורום אדריכלות 12/03/2013
צבעים בדירות קטנות

האם זה נכון שבהליך עיצוב דירות קטנות עדיף להשתמש בצבעים בהירים ולהימנע מצבעים כהים? בן זוגי רוצה קיר בצבע אפור כהה בסלון ואני פחות בעניין תודה.

הודעות בפורום פורום אדריכלות 11/05/2019
עיצוב דירה קטנה

שלום, מעוניין לעצב באופן עצמאי דירה שקניתי, מדובר בדירה קטנה של 40 מטר. רציתי לדעת אם יש דברים שחשוב לדעת בהליך של עיצוב דירות קטנות, צבעים שכדאי להשתמש או להימנע מהם וכו'.. בא לי להשקיע פעם אחת...

הודעות בפורום פורום אדריכלות 13/03/2019
עיצוב דירה חדשה

האם יש הבדל בתכנון או עיצוב דירות קטנות אל מול דירות גדולות? אני קונה דירה קטנה לעצמי (גרה לבד) - ומתלבטת כיצד לתכנן אותה כראוי מדובר על דירה בגודל 45 מ"ר אבל מאוד מפנקת. מצד שני צריך...

הודעות בפורום פורום אדריכלות 11/03/2017
עיצוב דירה קטנה

שלום אני מחפשת המלצות ל עיצוב דירות קטנות. רכשתי לאחרונה דירה 3 חדרים, 60 מ"ר. אשמח לקבל המלצות איך לעצב באופן שישאיר לי שטח נרחב לפעולה תודה רבה, ליאורה

הודעות בפורום פורום אדריכלות 23/01/2013
מעבר לדירה קטנה

מסיבות כאלו ואחרות נאלצנו למכור את הבית שלנו ועכשיו אנחנו עוברים לדירה שהיא יחסית קטנה. יחד עם זאת מאוד חשוב לנו שהדירה תהיה מתוקתקת ומתאימה לצרכים שלנו, אנחנו משפחה של 6 נפשות ומדובר בבית של 3...

הודעות בפורום פורום אדריכלות 19/04/2019
תחומי ההתמחות של מעצבי פנים

היי, השאלה שלי אם מעצב פנים אמור להתמחות גם  בעיצוב בתים פרטיים וגם בהליך עיצוב דירות קטנות או שלכל מעצב פנים יש את תחום ההתמחות הפרטני שלו. תודה על המענה

הודעות בפורום פורום אדריכלות 28/03/2019
תכנון בית חדש

רציתי להתייעץ בנוגע לתכנון ועיצוב ביתי החדש מדובר על בית שאני אהיה בו וביתי. בנוסף אני צריכה חדר עבודה מרווח - והכל בבית של 70 מ"ר (בית ישן משופץ על מגרש מקסים) השאלה בנוגע לתחום של...

הודעות בפורום פורום אדריכלות 24/03/2017