myarchitect.co.il

פורום אדריכלות

מנהלי הפורום:
אדריכל יקי אייכבאום
אדריכל יקי אייכבאום
יקי, אדריכל בוגר הטכניון, מפקח בנייה..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
עיצוב חדשני ומודרני
17/01/2019 08:17 רכשנו דירה ואנחנו מעוניינים לשפץ אותה מהיסוד ולשנות אותה לגמרי. מאוד חשוב ל
יותר צדיקה מהאפיפיור (מצד שני, הרבה מהם היו אנטישמים ולא צדיקים בעליל..)
04/04/2019 21:15 היי יעל, שינויים פנימיים בבית לא מצריכים היתר, כל עוד לא מתווספים שטחי רצפ
שימוש בחלל כפול
04/04/2019 09:35 בוקר טוב יקי בביתי חלל כפול בחדר השינה של בני. ע"פ ההיתר, יש בחלל העליון של
תכנון פנימי - חדרי שינה
02/10/2019 16:58 שלום לכולם, אני על סף חתימה חוזה והדבר היחידי (כרגע) שעומד בסימן שאלה ה
כניסה לפורום

הקלד את שאלתך בתיבה למטה ולחץ שלחתחום השאלה:

השאלות והתשובות האחרונות בנושא

כיצד אני יכול למנוע רטיבות ונזילות בגג? 07/02/2013
ישנן כמה המלצות של קבלני איטום: ראשית, לאטום כל סדק קיים בגג ובתקרה. שנית, לוודא שיש מעקה אופקי שיאפשר זרימת מים מהגג ולא יאפשר את הניקוז שלהם. שלוש, למנוע מהצמחייה שעל הגג להיצמד למבנה, אחרת..
ברצוני לבצע איטום במקלט, האם עלי להשתמש באותה מערכת איטום ברצפה ובקירות? 07/02/2013
לא בהכרח. ברצפת מרתף נהוג להשתמש במערכת איטום דו שכבתית עם יריעות ביטומניות, בעוד שבקירות נהוג להתקין מערכת איטום מותזת, מאחר ומערכות יריעות ביטומניות דורשות הכנה ועלולות לגרום לנזקים כבדים במקרה של..
לפני שאני מזמין קבלן איטום אלי הביתה, אני רוצה לבדוק בעצמי מאיפה יכולה להיווצר נזילות. מה הם המקומות האידיאליים לכניסת מים? 07/02/2013
ישנם מספר דברים שיכולים לגרום לנזילות. מדובר על סדקים בגגות, איזורי חיבורים בגג (שם נוצרים לא פעם סדקים), מרזבים שזרימת המים בהם לא טובה, צינורות של דודי שמש וקולטים, איזורים בהם יש קילופי טייח.
האם חישוב כמויות כולל אך ורק חומרים או גם שירותים נוספים? 07/02/2013
ניתן בהחלט לבקש מחשב כמויות לבצע הערכות מחירים של שירותים כגון, ביטוחים, עבודות פינוי והריסה, שירותי סימונים שונים, עלויות העסקת עובדים, תשלומים על חריגות בנייה, עבודות העמסה ופירוק. ניתן אף להגיע עד..
אלו משתנים נלקחים בחשבון בעת חישוב כמויות? 07/02/2013
בדרך כלל נהוג לקחת בחשבון משתנים כגון, משקל, נפח, שטח, זויות, פירוק, פינוי, הריסה, וכמובן כמויות. בכל פרויקט ערכם של המשתנים שונה מאחר ובכל פרויקט יש חשיבות אחרת לכל משתנה.
האם ניתן להעריך כמה כסף חוסכים באמצות חישוב כמויות נכון? 07/02/2013
קשה להעריך מאחר והדבר תלוי בגודל הפרויקט ובמחיר החומרים. אך ההערכה היא שבפרויקט קטן (דירה או בית) חישוב כמויות נכון מביא לירידה של יותר מ5000 שקל בעלויות. בפרויקטים גדולים זה מגיע לעשרות אלפי שקלים.
בכוונתי לעצב מחדש את הדירה שלי, ואני מתלבט האם לפנות אל האדריכל אשר עיצב לי את הדירה כאשר רכשתי אותה, או אל מעצב פנים אחר, מה עלי לעשות? 12/01/2013
רוב האדריכלים הינם גם מעצבי פנים, או מעסיקים מעצבי פנים במשרדים שלהם. עם זאת, במידה והינך מעוניין בעיצוב אחר, מזה שנהנתה ממנו עד היום בביתך, אזי שעדיף לך להשכיר את שירותיו של מעצב פנים חדש. כמובן..
משפחתי ואני מתכוונים לעבור לבית חדש, החלטתי שאני רוצה לעצב את הבית לבדי, האם זה אפשרי ובמה זה כרוך? 12/01/2013
זה אכן אפשרי לעצב את הבית באופן עצמאי, אך זה דורש לקרוא על התחום ולהבין אותו. עיצוב פנים הוא שילוב של שני גורמים, צרכים של בני הבית, ונתוני הבית. כאשר ברורים שני הדברים האלו, יודעים מה האפשרויות..
מה זה עיצוב תעשייתי? 12/01/2013
עיצוב תעשייתי הוא עיצוב של מוצר אשר מיועד למכירה לקהל הרחב. העיצוב נעשה בהתאם לצורכי הקהל, למהות המוצר, לאופנה הרווחת ולמקוריות שניתן להציג במוצר (כיום רוב העיצובים מבוססים על צבעוניות ועל הקטנת המוצר..
החלטתי לקחת עמי צלם שילווה את עבודות האדריכלות שאני עושה, באיזה שלב אני אמור לבקש ממנו לבוא ולצלם, כיצד עליו לצלם ובאיזה צבע כדי שיעשה את הצילומים? 12/01/2013
צילום אדריכלות הוא תחום שמתפתח כל הזמן ומנצל באותה עת, את ההתפחות של עולם הצילום. ההחלטה להשכיר את שירותיו של צלם אדריכלות, צריכה להיות מלווה בהסכמה של האדריכל לאפשר לצלם לעבוד בצורה חופשית מחד..
לא פעם אני שומע את הביטוי תוכנית תב"ע מה זה והיכן ניתן לקבל אותה? 12/01/2013
תוכנית תב"ע, זו תוכנית בנייה עירונית. התוכנית קובעת מה השטח בו ניתן לבנות, לאיזה גובה, מה ייעוד המבנה ולמעשה היא מכילה את כל פרטי תוכנית הבנייה. התוכנית נמצאת במועצת התכנון האזורית ורק שם היא..
אני שומע הרבה פעמים את המושג, בית חכם, מה כוונה בזה? 12/01/2013
בית חכם, הוא מושג שהחל להופיע בשנות התשעים והוא למעשה שילוב של הטכנולוגיה עם בניית בית. הרעיון של בית חכם הוא, שהאדם לא צריך לעשות דברים שמכשירי החשמל יכולים להיות מתכונתים לעשות בשבילו. למשל, מזגן..
מה זה הום סטיילינג ומה ההבדל בין זה לבין עיצוב פנים? 12/01/2013
הום סטיילנג הוא ענף שהתפתח בשנים האחרונות מתוך עיצוב פנים. אנשים שמתמחים בהום סטיילינג הם בעלי עיצוב ייחודי להם, הן לבית והן למשרד. למעשה אין הבדל מהותי בין הום סטיילינג לעיצוב פנים, אלא מדובר על רובד..
אני מעוניינת להגביהה את החומה שמקיפה את ביתי מגובה של 1 מטר ל2 מטר האם אני צריכה רשיון לעניין? ואם אני מעוניינת להפוך את החניה של הבית לחניה מקורה מה הפרוצדורה??? תודה 12/01/2013
 כל שינוי חיצוני או תוספת לבית (וגם כמה שינויים פנימיים כגון שינויים בצנרת משותפת של הבניין או בקונסטרוקציה של הבית) דורשים אישור עירייה. עשויות להיות דרישות שונות לצורך קבלת ההיתר באיזורים..
כמה שנים אחריות יש על אינסטלציה בבית מגורים חדש? 12/01/2013
התשובה מצויה בחוק המכר. אחריות הקבלן מתחלקת לתקופת בדק ולתקופת האחריות ומשתנה על פי הבעיות השונות. תקופת הבדק לבעיות צנרת עומדת על שנתיים מיום העמדת הדירה לרשות הקונה תקופת האחריות היא תקופה של שלוש..
מהם היתרונות של עיצוב פנג שוואי ? 12/01/2013
הפנג שוואי זאת בעצם תורה לעיצוב החלל שמבוססת על פילוסופיית חיים סינית עתיקה. עיצוב הבית בסגנון הפנג שוואי מאפשרת לדיירי הבית לזהות קרינה ואנרגיות שליליות מכל הסוגים, אשר נמצאים בסביבת המגורים. הסגנון..
אני מעונין להרחיב את המטבח וכו' לכיון החצר, איזה אדריכל עלי לחפש כדי שייתן לי את הניצול המירבי של השטח? וכיצד אדע שהגעתי לבעל מקצוע אמיתי? 12/01/2013
1. במידה וההרחבה של המטבח היא לתוך אזור מקורה בחצר (כלומר אזור הכלול בשטח העיקרי של הבית) אזי תהליך השינוי יהיה קצר ופשוט יחסית: יש לפנות למעצב פנים שיכין אופציות שונות להרחבה ואופציות שונות למטבח..
כמה עולה עיצוב גינה לבנין רב קומות? 12/01/2013
עיצוב גינה, לא כולל עבודת תשתית, שתילה וטיפול חודשי, יעלה החל מ10000 שקלים. מעצבי נוף רבים עובדים בצמידות לגננים, ולכן כדאי לבקש הצעת מחיר כוללת.
אילו אישורים צריך כדי לסגור מרפסת? 12/01/2013
כל שינוי במבנה שפונה לרשות הרבים חייב באישור של אדריכל העיר וועדת הבניה העירונית. לצורך זה יש להגיש תוכנית מפורטת ואת הטופס הרלוונטי למחלקת בינוי בעיריה. שימו לב כי בגלל העומס הרב על וועדות הבניה,..
ברצוני לבנות על גג בית משותף בתל אביב (הגג משוייך לדירה ורשום כך בטאבו). מה עלי לעשות? 12/01/2013
כיוון שמדובר בשיפוץ חיצוני, היינו שיפוץ שמשפיע על קו הנוף בעיר, יש להגיש בקשת אישור בועדה העירונית לתכנון ולבניה. לצורך זה יש להכין תוכנית עבודה מפורטת הקרויה גרמושקה (1:100) על ידי אדריכל ולהגישה..
קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכלים מומלצים? השאירו פרטים וקבלו את הטובים ביותר
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!