myarchitect.co.il

פורום אדריכלות

מנהלי הפורום:
אדריכל יקי אייכבאום
אדריכל יקי אייכבאום
יקי, אדריכל בוגר הטכניון, מפקח בנייה..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
שאלה
01/04/2019 17:29 מה לגבי לעשות את השורות האלו בצבע שונה (זה בקצה הסלון) ולקשר את זה בדרך כלש
נשמע שאתה מבלבל בין קו צידי לאחורי
20/06/2019 15:18 היי בועז, בקו צידי שהוא בדכ 3 מ', מותר בהקלה 10% לבנות קיר עם פתחים כלומר ב
עיצוב זה עיצוב
21/07/2019 16:22 היי רחל, לא יצא לי לעצב חדר המתנה אף פעם, אבל עיצוב זה עיצוב. שלב ראשון -
הצעה מעניינת אבל -
06/10/2019 12:16 היי ארז וברוך הבא, נראה שהשירותים שמתקבלים קטנים מדי, ובעיקר - יש בעיה בהז
כניסה לפורום

הקלד את שאלתך בתיבה למטה ולחץ שלחתחום השאלה:

השאלות והתשובות האחרונות בנושא

אני בונה בית פרטי בימים אלו ורוצה להוסיף לו חנייה פרטית בלי לבזבז יותר מדי שטח עליו. מה המינימום של שטח חנייה פרטית על פי התקן? 21/03/2013
על פי תקנות הבנייה, רוחב מינימיל של חנייה פרטית הוא 2.30 מ', רוחב ליד עמוד הוא 2.55 מ'  ובין שני עמודים הוא 2.8 מ'. על פי התקנות, אורך חנייה מול קיר הוא 5 מ', בשטח חופשי הוא 4.75..
אני מעוניינת להרחיב בית ישן ב60 מטר, האם יש אפשרות לבנות חדר מחוזק במקום ממד השכנים למטה לא עשו תוספת כך שאין לי בסיס לבניה. אני מדברת על החיסכון על מנת שלא אצטרך לבנות גם להם. 10/02/2013
התשובה היא כן.  ממד אמור לרדת לקרקע ב-70 אחוז קירות ואם השכנים לא עשו הרחבה אין אפשרות לבנות בשבילם את הקירות. ההמלצה שלי היא לחזק דווקא חדר קיים לפני תחילת ביצוע של הגשה של תוספת לעירייה על..
האם מהנדס בנייה יכול לשרטט בעצמו תוכנית בנייה? 07/02/2013
בעיקרון הוא יכול, אך עליו לרשום את התוכנית על שמו ובכך הוא לוקח עליה אחריות. לרוב מעדיפים מהנדסים לעבוד עם שרטטים מוסמכים , שמכירים את התחום טוב מהם.
האם על פי חוק, נדרשת התמחות מיוחדת בהקמת מבני תעשייה? 07/02/2013
לא, אך בתחום האדריכלות ישנן שורה של התמחויות, ביניהן התמחות בהקמת מבני ציבור, הקמת מבני תעשייה ועוד. נהוג להזמין אדריכלים או חברת אדריכלות שמתמחה בהקמת מבנים כאלה.
אני רוצה לרכוש שטח מסוים להקמת מבנה תעשייתי ויש שם מבנה ישן, כיצד אוכל לדעת האם מדובר במבנה שימור? 07/02/2013
ניתן לפנות לרשות המקומית כדי לוודא מה מעמדו של המבנה, למי הוא שייך והאם מדובר במבנה שזוכה למעמד של שימור. בעיקרון, מאחר ובכל מקרה לא תוכל לרכוש את השטח עד שתגיע להסכמה עם בעל הנכס.
אילו אישורים נדרשים ממני כדי להקים מבנה תעשייתי? 07/02/2013
כל רשות מקומית מציבה דרישות שונות, בעיקרון הדרישות העקרוניות הן,  שהאיזור מותר לשימוש תעשייתי, במידה ונדרש שינוי יעוד הקרקע יש צורך באישור לשם כך ממינהל מקרקעי ישראל, אישורי בטיחות מהמשטרה, מכבי..
קיבלתי תוכנית שרטוט, והיא איננה כוללת פרטים שקשורים לכיבוי אש ובטיחות. האם זו אחריות השרטט להוסיף אותם או תפקיד האדריכל? 07/02/2013
תפקידו של שרטט לערוך תוכנית בדיוק כפי שמציגים בפניו. על האדריכל או מהנדס הבניין להסביר לשרטט מה יהיה בתוכנית ואיפה. במידה ולא קיבל את החומרים, עליו להתריע על כך, אחרת הבנייה תיעשה על פי תוכנית מוטעית.
ברצוני לעבור קורס אוטוקאד, היכן אני יכול לעשות זאת וכמה זה יעלה לי? 07/02/2013
במכללות לעיצוב ומכינות לאדריכלות, מעבירים קורסים בתוכנת אוטוקאד. דרישות הקבלה לקורס הוא בדרך כלל ידע בסיסי במחשב ואנגלית ברמה גבוהה. משך זמן הלימודים הם לרוב חצי שנה, ומחירם נע בין 5000 ל10 אלף שקל...
אני רוצה לבנות מטבח "ירוק", מה האופציות שעומדות בפניי? 07/02/2013
יש מספר דברים שאתה יכול לעשות כדי לבנות מטבח ירוק: להשתמש בחומרים ממוחזרים (למשל דלפק עשוי מחומר ממוחזר) להתקין חסכמים בברזים להשתמש בנורות חסכוניות לצבוע את הקירות בצבעים לא..
האם במסגרת חידוש מטבח ניתן לבצע עיצוב מטבח מחדש, או שמא מדובר רק בשיפוץ המטבח הישן? 07/02/2013
חידוש מטבח, הוא למעשה שיפוץ של המטבח הישן. כעת עולה השאלה, עד לאן לוקחים את השיפוץ. ישנן חברות שמתמחות בהחלפת ריהוט מטבח (ארונות), צביעתם וכדומה, ועל כן אין צורך (או אפשרות) לעצב אותו מחדש מבחינת..
ברצוני לערוך הדמייה של המטבח אותו אני מעוניין לעצב, עם אילו תוכנות אני יכול לעבוד ואילו פרטים עלי להכניס להדמייה? 07/02/2013
ישנה תוכנה אחת בולטת של הדמיית מטבחים שנקראת ALNO KITCHEN. התוכנה מאפשר הדמייה מלאה של המטבח, באמצעות בניית מודל ממוחשב על המטבח,  לתוכו מכניסים פרמטרים של מרחקים, גדלים וגבהים, שטחי ארונות,..
האם יש דרישות מסוימות לתפקיד יועץ בטיחות, על פי החוק? האם יש דרישות מסוימות לתפקיד יועץ בטיחות, על פי החוק? 07/02/2013
תחילה יש לומר, על פי המוסד לבטיחות ולגיהות, אין מקצוע כזה יועץ בטיחות, למרות שתפקיד זה נדרש על ידי רשויות שונות לצורך בנייה והפעלה של מבנה מסוים או במקרים אחרים (אירועים המוניים וכדומה). בכל זאת,..
באיזה שלב של התכנון או הבנייה, נכנס ליועץ נגישות לעבודה? 07/02/2013
באופן אידיאלי, יועץ נגישות, מלווה את התכנון מתחילתו ומבצע מעקב אחרי יישום התכנון במהלך הבנייה. מאחר ואדריכלים לא בהכרח מכירים תמיד את כל התנאים הנדרשים להנגשת המבנה לאנשים הסובלים ממוגבלויות..
האם על פי חוק, כל בניין חייב להתקין דרכי גישה לנכים ואנשים מוגבלים? 07/02/2013
כן. על פי תקנות שנכנסו לחוק השוויון, כל בניין חדש שנבנה (ולא רק בניין ציבורי) מחויב ביצירת דרכי גישה לנכים, עיוורים וחירשים, שהכוונה היא שכל הבניין צריך להיות נגיש ולא רק דרכי הכניסה.
החלטתי להפוך את הבית שלי ל"ירוק", מה עלי לעשות בהתאם לעובדה שמדובר בדירה ישנה ולא חדשה? 07/02/2013
נכון שהדבר תלוי לא מעט באופי הדירה, גודלה, החזיות אליהן היא פונה ועוד, ובכל זאת יש מספר דברים שניתן לעשות מיידית. ראשית, לשנות את הנורות שיש בה לנורות חסכוניות (פלורסנטים). שנית, להתקין בה פחים..
האם יש צורך לבצע בדיקת קרקע לפני שמקימים עליה מבנה? 07/02/2013
בהחלט. אומנם לא מדובר בעניין שהוא חובה על פי חוק, אך הדבר מומלץ מאוד. כאן אסור להסתמך על תוכניות ישנות או המלצות אדריכלים לא לעשות כך. לא פעם אנשים מגלים שהקרקע עליה הם מבקשים לבנות, לא כשירה לכך או..
ברצוני להקים מערכת מים אפורים (מים ממוחזרים) , מה החוק בישראל, אומר לגבי זה? 07/02/2013
לצערנו, אומנם יש מספר הצעות חוק בנושא, אך עדיין אף חוק לא התקבל. לכן כיום כדי להפעיל מערכת מים אפורים, יש צורך לקבל אישור מיוחד ממשרד הבריאות. ללא האישור, לא ניתן להפעיל מערכת כזו. חשוב לציין, שלא מעט..
ראיתי לא מעט הדמיות מחשב, ושמתי לב שהכניסו אליהם חפצים שונים, מקררים, ספות וכדומה. האם זה לא פוגע בהדמייה, הרי התוכנית נעשית על פי מיקום לא מחייב של אותם חפצים. 07/02/2013
כלל לא, להיפך. הדמיית מחשב מטרתה להציג תמונה כמה שיותר ריאליסטית. העובדה שהיא כוללת חפצים שונים מאפשרת לנו לראות את המרחבים, את השטחים הפנויים והתפוסים בבית, את המרחקים ועוד. גם אם אנחנו לא מחויבים..
אני רוצה להזמין שירותי הדמיית מחשב עבור פרויקט חדש,  כיצד אוכל לדעת איך הפרויקט יראה בתקופות שונות של העונה? 07/02/2013
מאוד פשוט, הדמייה באמצעות מחשב, להבדיל מבניית מודל, מאפשרת להציג את הפרויקט בכל ימות העונה, בשעות שונות של היום, בסוגי תאורה שונים ועוד. למעשה באמצעות הדמיית מחשב אפשר להציג פרויקט בכל צורה שרוצים.
איזו אינפורמציה עלי למסור כדי לקבל תוכנית הדמיית מחשב טובה ומדויקת? 07/02/2013
אדריכלים יודעים מה הם צריכים כדי ליצור הדמייה נכונה, אך על מנת להיות מוכן, עליך להמציא לו תוכנית בנייה, אורכים, חומרי בנייה, חזיתות, פריטים שנכללים בבית (חלונות, דלתות וכדומה), מיקומים, ככל שיהיו יותר..
קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכלים מומלצים? השאירו פרטים וקבלו את הטובים ביותר
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!