myarchitect.co.il

פורום אדריכלות

מנהלי הפורום:
אדריכל יקי אייכבאום
אדריכל יקי אייכבאום
יקי, אדריכל בוגר הטכניון, מפקח בנייה..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
ממליץ מאוד לקרוא את ההיתר
19/03/2019 14:05 כשמקבלים היתר והיום גם את אישור תחילת העבודות, מקבלים כמה דפים שכבר לא מעיי
תהליך ההתמחות
10/02/2019 15:54 שלום יואב, קודם כל - השאלה לגמרי במקומה. במיוחד שמדובר במבנה לשימור. כל עו
בעיה
01/04/2019 15:32 אני מציע לפרק את הריצוף מאחד החדרים שהגיוני שיהיה לו ריצוף שונה, אולי חדר ה
גגון לדלת כניסה
16/01/2019 18:42 מאיזה גודל צריך אישור לגגון לדלת כניסה ? האם גגון לדלת כניסה יכול לבלוט מעב
כניסה לפורום

גלריה ברוורמן מזמינה את הקהל הרחב לפתיחת תערוכת היחיד של ראובן ישראל

גלריה ברוורמן מזמינה את כלל האנשים לתערוכה השנייה של ראובן ישראל, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל, אשר יציג פסלים מהשנה האחרונה העשויים מ- MDF, אשר נצבעו בצבע מכוניות וציורים בצבעי מים. התערוכה תיפתח ב-7 לינואר ותימשך עד ה-11 בחודש. היצירות של ישראל נוצרו במתח בלתי פתיר, ואף ניתן לראות בהם את ההיבט..


משרד גרינשטיין-הר גיל הוא הזוכה בפרס קרוון

משרד האדריכלות גרינשטיין-הר גיל, הוא הזוכה השנה בפרס קרוון . הפרס ניתן לו על תיכנון פארק הכט בחיפה. הפרס שכולל מענק כספי ניתן כל שלוש שנים לאדריכלי נוף על פרויקט מיוחד שהם תיכננו. הפרס יינתן למשרד בטקס במרכב ענב בת"א, ב10 לדצמבר.


מתחילים לתכנן מבנים בירח

האדריכל הבריטי, נורמן פוסטר הצטרף לתאגיד המתמודד על בניית מבנים בירח עבור סוכנות החלל האירופאית. פוסטר היה מעורב בעבר בתכנון נמל החלל האמריקאי של חברת וירג'ין וכעת הוא מבקש לבנות גם על הירח ולאחר מכן על המאדים. מול פוסטר מתמודד רק מועמד נוסף אחד.


הריאליטי הגיע גם לעיצוב

פיליפ סטארק, המעצב הסלבריטאי, ישיק בקרוב תוכנית ריאליטי בערוץ  BBC הבריטי,  במהלכה יצטרכו המתמודדים השונים לעצב דברים בצורות שונות. מי שינצח בתוכנית, יזכה לעבוד בסטודיו של סטארק במשך חצי שנה. תוכניתו של סטארק Design for Life ׁ( עיצוב לחיים) נועדה לפי דבריו להחזיר לעיצוב הבריטי את..


בית מבטחים בזיכרון יעקב לא יעבור שינוי

  אחרי סערה תקשורתית רבה וסערה בברנז'ת האדריכלים , החליטה היזמית לילי אלשטיין לא לקבל את התוכנית לשינוי ייעודו של בית מבטחים בזיכרון יעקב ולא להפוך אותו למלון אמנויות ומרכז אמנויות. בכך למעשה הוחלט על שימורו של בית מבטחים, שהיה מוכר כבית הבראה. בית זה שנמצא בזיכרון יעקב ומשקיף לים, זכה לא פעם..


קולנוע סמדר לשימור

מבנה קולנוע סמדר בירושלים, זכה השבוע להיכנס לרשימת המבנים שזוכים לשימור מטעם העירייה. אחרי שבועות של מחאה, בעקבות החלטת בית המשפט למכור את המבנה עקב סכסוך בין יורשי הבניין, המליצה הוועדה לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים להכניס את המבנה לרשימת השימור בעיר. ראש העיר ניר ברקת קיבל את ההמלצה. משמעות ההחלטה..


ביקורת קשה על התוכניות של עיריית תל אביב לשפץ את היכל התרבות

מספר שנים אחרי שנפלה התוכנית לשיפוץ היכל התרבות,הודיעה לאחרונה עיריית תל אביב על כוונתה לבצע שיפוץ בהיכל. לפי התוכנית, ההיכל יעבור שינוי פנימי, כך שהמבנה האולם יהפוך מעוגל. תוכנית זו הביאה לביקורת קשה מצד  אדריכלים , אנשי תרבות ועיתונאים שמסקרים את התחום. לטענתם, השיפוץ יפגע באקוסטיקה שיש..


עיריית ת"א אישרה: מגדל מגורים יבנה על מגרש מוסך דן

הוועדה המקומית לתיכנון של עיריית תל אביב אישרה לאחרונה את בנייתו של מגדל מגורים, היכן שהיה בעבר מוסך דן, ברחוב ארלוזורב. מגדל המגורים שיכלול גם שטח מסחר, יהיה בהיקף של כמעט 20 אלף מטר מרובע, עם מגדל בגובה 29 קומות. על תכנון המתחם יהיה אחראי המשרד "משה צור אדריכלים בוני ערים". מאז פורק..


קיסילוב-קיי יתכנן את בניין עיריית אילת החדש

משרד קיסילוב-קיי זכה בתחרות לתיכנון בניין העירייה החדש באילת. עמותת האדריכלים שערכה את התחרות, הודיעה על זכייתו של המשרד, אחרי שנבחנו יותר מ122 הצעות. בנוסף לזכייתה של החברה בתכנון הבניין, היא זכתה גם במענק של שישים אלף שקל.


האדריכל דייויד אדג'יה עומד בפני פשיטת רגל

האדריכל הבריטי,  דייויד אדג'יה עומד ככל הנראה בפני פשיטת רגל, כך התברר השבוע. אדג'יה שנחשב לאדריכל יוקרתי, אשר בין היתר עבד עם בראד פיט והקרן של פרס נובל, נאלץ לפנות לאחרונה ליועצים כלכליים אשר יעזרו לו להימנע מקריסה כלכלית, זאת למרות שהזרים לעסק שלו יותר מחצי מיליון לירות שטרלינג מהונו..


פיטר זומתור, זוכה פרס פריצקר לשנת 2009

האדריכל השוויצרי, פיטר זומתור הוא זוכה פרס פריצקר, הפרס החשוב ביותר בעולם האדרכילות, לשנת 2009. זכייתו של זומתור, הפתיעה רבים, שכן למרות שהוא תכנן מבנים רבים במערב אירופה ובארה"ב, עיקר עבודתו היא בשוויץ, ואין והא משתייך לקבוצת אדריכלי העל, אשר שוטפת את האדריכלות הבינלאומית בשנים האחרונות...


ממשלת קנדה הכריזה על בניין של משה ספדיה כמונומנט היסטורי

בניין מגורים אשר הקים האדריכל משה ספדיה במונטריאול ב1967, הוכרז כמונומנט היסטורי על ידי ממשלת קנדה. בניין זה, בנוי כדמוי כפר ים תיכוני מדורג,  הוא מורכב  מ3 אגפים, הכוללים 354 קוביות בטון מודולריות, שיוצרות 146 דירות, אשר ביניהן מעברים מקורים. הוא מצוי לאורך נהר סנט לורנס בעיר. כאשר הוקם,..


מתכנני מתחם נמל ת"א הזוכים בפרס רכטר לשנת 2008

משרד האדריכלים מייזליץ-כסיף, בראשותם של גנית מייזליץ ואהוד כסיף, הוא הזוכה בפרס רכטר לאדריכלות לשנת 2008. הפרס מוענק למשרד, על תכנון מתחם נמל ת"א, לטענת השופטים הצליחו המתכננים להתגבר על הנתק שבין אובייקט בנייני לפיתוח שטח ושיווק כלכלי, בכך העניקו לת"א מרחב דמוקרטי, ויצרו קשר בין כלכלה,..


התרבות הישראלית בראי בית הישראלי

כנס שיערוך המכון לחקר הציונות וישראל ע"ש חיים וייצמן באוניברסיטת ת"א, יחד עם "בצלאל", בראשית מאי, ידון באופי השתקפות התרבות הישראלית בבית הישראלי. המשתתפים בכנס, יתעסקו בשאלה איזה ביטוי מעניק הבית הישראלי למגוון התרבויות שקיימות בישראל, הם יבחנו את זיקת המרחב הפיזי בין..


תו תקן לשיפוץ ירוק

מכון התקנים הישראלי, יקבע תו תקן לשיפוצים אשר ייעשו באופן שיתחשב בסביבה ולא יפגע בה. לפי תו התקן, יצטרכו המשפצים לתכנן את הבית שלהם, על פי הגישה של בנייה ירוקה. גופי תאורה חסכוניים, צמחייה חסכונית, בנייה אקוסטית, מתקני כביסה לייבוש טבעי, פינוי פסולת לאתרים מורשים למיחזור, מתקנים לאחסון אופניים,..


המשבר הכלכלי פוגע גם באדריכלות העולמית

המשבר הכלכלי שחווה העולם כולו בימים אלו, איננו נעצר גם כאשר מדובר באדריכלות. פרויקטים גדולים נעצרים, תוכניות יורדות מהשולחן, ואפילו האדריכל פרנק גריי, נאלץ לפטר מחצית מעובדיו. כפי שכל הכלכלה העולמית, נפגע מהמשבר הכלכלי, כך גם האדריכלות נפגעה. לאחרונה התברר, ששני פרויקטים גדולים במשרדו של גריי,..


ביקורת קשה נגד אדריכל בית ראש הממשלה החדש

ביקורת קשה מושמעת כנגד האדריכל רם כרמי, אשר אחראי על בניית מעון ראש הממשלה החדש בירושלים. אדריכלים ופעילי סביבה רבים, טוענים שמעון רה"מ, אשר אמור להיבנות בשנים הקרובות, כפי שאושר בממשלה לפני מספר שבועות, הינו מעון ראוותני, אשר חסר כל פרופורציה מבחינה ארכיטקטונית, ואיננו מתחשב במצב הכלכלי בו..


העולם חוגג 90 שנה לבאוהאוס

החודש החלו לציין בעולם, 90 שנה להקמת " באוהאוס " בית הספר הגרמני לאדריכלות, שהשפעתו גם היום. ברחבי העולם, עורכים תערוכות שונות של אדריכלות, המספרות את השינויים שחלו מאז הקמת בית הספר ב1919, ועד אופי האדריכלות בימים אלו. בין התערוכות המדוברות, תיערך תערוכה בברלין, אשר תבחן את האדריכלות..


קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכלים מומלצים? השאירו פרטים וקבלו את הטובים ביותר
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!