myarchitect.co.il

לימודי אדריכלות בישראל – המדריך למתעניינים


החיבור בין נפש אומן ויצירתיות מתפרצת, לצד חיבור למקצועות המדע, הלוגיקה  והשפעת הפיזיקה על תחום הבינוי, ההולך ומתקדם לאורך השנים, מביא צעירים רבים אל הפקולטה הנחשקת והיוקרתית ללימודי אדריכלות.

ההשפעה של טרנדים על עולם האדריכלות ושילובם באקדמיה
תכנון ובניית מבנים הם מהמקצועות העתיקים בעולם, כשגם בתקופות הקדומות ביותר בלט הצורך של האדם להקים לעצמו מחסה מאיתני הטבע, תוך ניצול משאבי הטבע לשם כך. עם הקדמה הטכנולוגית שהביאה ליצירת מכונות, יציקת חומרים שונים ומיצוי של משאבים טבעיים עולם הבניה הפך למורכב הרבה יותר, וזאת לצד יכולתו לשדרג את המבנים לסטנדרטים גבוהים של איכות ובטיחות. לצד עקרונות הבניה המסורתית החלו להיוולד רעיונות חדשניים הכוללים אלמנטים דוגמת הבניה הירוקה, הבניה הקלה, הבניה המודולארית, בניה אקולוגית ועוד. כל אלה מביאות יתרונות סביבתיים וכלכליים לצד שיפור איכות החיים במבנה, וזאת מבלי לפגוע בחוזק המכני של המבנה.
לא ניתן לגשת כיום ללימודי אדריכלות מבלי לזכות לבחינה מעמיקה של כל שיטות הבינוי הקיימות, לרבות עקרונות ואלמנטים ביצועיים, מבלי להתייחס לקדמה הטכנולוגית ולשיטות הבנייה החדשניות הקיימות.
דרישות סף ללימודים בפקולטה לאדריכלות
הפקולטה לאדריכלות היא בין הפקולטות היוקרתיות והנחשבות בישראל, ותנאי הקבלה הם קפדניים ומחמירים:
  1. תעודת בגרות מלאה (הממוצע הנדרש משתנה בין מוסדות הלימוד).
  2. עמידה בתנאי הסף של המבחן הפסיכומטרי כנדרש ו/או הצגת ציון מבחן אמי"ר (בחינת רמת האנגלית של הסטודנט).
  3. הצגת תיק עבודות על פי הנחיות המוסד הלימודי, במטרה לבחון פרמטרים של יצירתיות, זיכרון חזותי וראייה מרחבית.
  4. ראיון אישי אל מול וועדת קבלה.
הדרישות הייחודיות שמציגה הפקולטה לאדריכלות נולדו מתוך הצורך בסינון מוקדם והמטרה להבטיח אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בקרב הסטודנטים, כמו גם יצירת שוק תעסוקה אותו מובילים הטובים בתחומם.
מסלולי הלימוד העיקריים
בישראל ניתן ללמוד אדריכלות בשני מסלולים עיקריים: לימודי תואר  מסוג  B.ARCHשהוא התואר המוביל בתחום, ולימודי הנדסת אדריכלות המספקים תעודת הנדסאי בלבד. נוסף לאלה קיימים גם מסלולי תעודה שונים המשלבים את עקרונות האדריכלות לצד עיצוב פנים, עיצוב סביבתי, תכנון גנים וכדומה.
מוסדות הלימוד המובילים בארץ לתואר B.ARCH: מוסד הטכניון בחיפה, אוניברסיטת בצלאל בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. לצד אלה ניתן למצוא מוסדות נוספים וראויים המציעים מלבד תארים, גם קורסים שונים ללימודי אדריכלות הממוקדים בתתי נושאים (אדריכלות אור ובניה ירוקה, אדריכלות סביבתית ועוד) ושילוב של לימודי אדריכלות כחוג נוסף ללימודי ניהול, מדעי הרוח, אומנויות ותחומים נוספים.
בבחינת מדד השכר אדריכלים מצוינים בתחומם אינם נופלים מרופאים ומשפטנים מצליחים, כאשר משרד אדריכלות מוביל אינו מכיר בתקרת זכוכית לפוטנציאל הרווחיות הגלום בו. גם אדריכלים שכירים זוכים למיתוג גבוה ותנאי שכר מן הטובים במשק, כאשר הסינון המחמיר באקדמיה ללימודי אדריכלות ומספר המקומות המועט יחסית המספק לימודים לתואר B.ARCH שומר על השוק מפני הצפה של אדריכלים ויוצר ביקוש גבוה ומתמשך.
>> המידע באדיבות צוות האתר "קורסמי" – המרכז הארצי ללימודים וקורסים11/11/2018    המאמר עודכן בתאריך 11/02/2019    myarchitect.co.il
פורום אדריכלות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר myarchitect.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכלים מומלצים? השאירו פרטים וקבלו את הטובים ביותר
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!