myarchitect.co.il

הכירו את שירלי קמחי – מנהלת הפורום שלנו


שירלי קמחי, הינה בעלת משרד האדריכלות והעיצוב "קמחי אדריכלות ועיצוב". קמחי הינה בעלת ניסיון של מעל ל-13 שנה, במהלכם לקחה חלק בתכנון מגוון רחב פרויקטים אדריכליים ברמת מורכבות שונה.

ספרי על עצמך - מדוע החלטת לעסוק בתחום האדריכלות/ עיצוב פנים:
מאז ילדותי חלמתי להיות אדריכלית ובשנת 2012 הקמתי את משרדי " קמחי אדריכלות ועיצוב". לאחר וותק של כ- 13 שנים כשכירה במשרד אדריכלים גדול, בו צברתי ניסיון רב בתכנון פרויקטים עתירי פעילות ביניהם: מגדלי מגורים, שכונות מגורים, מבני ציבור ומסחר ובניה פרטית.
כיום "קמחי אדריכלות ועיצוב" הינו משרד מוביל בעיקר בתחום תכנון וילות יוקרתיות, בתים פרטים,חוץ ופנים החל משלב בחירת המגרש ועד שלב הסטייליניג לבית.
תני 5 טיפים אשר יסייעו בבחירת אדריכל מקצועי:
1. קבלו המלצות:
הדרך היעילה והמוצלחת ביותר לאתר אדריכל מקצועי היא באמצעות המלצות שתקבלו ממכרים אשר נמצאים בשלב הפרויקט או שסיימו אותו ויכולים להמליץ לכם על אדריכל שליווה אותם בדרכם עד שהנכס היה מוכן.
בכל מקרה, אל תסתפקו בהמלצה אחת אלא בקשו לקבל פרטים של לקוחות נוספים ומהם תוכלו לקבל רשמים נוספים
2. קבעו פגישה: יש לקבוע פגישה אישית עם  האדריכל שבמסגרתה  תוכלו לבחון לעומק את התאמתו של האדריכל לכם ולפרויקט, לעמוד על מידת הכימיה בין שניכם, מהי מידת מקצועיותו של האדריכל, האם הוא מגלה גמישות מחשבתית או שאולי הוא דבק בעקשנות על עמדותיו, ולא מוכן להתפשר.
כל אלו הם דברים שכדאי לתת עליהם את הדעת, ולשים אליהם לב.
3. בקשו פרטים לגבי סגנון עבודתו: האם האדריכל עובד באופן עצמאי, האם הוא עובד בצוות, האם נראה כי הוא נמצא בתקופה עמוסה בה יתקשה לספק לכם את תשומת הלב הראויה ולגלות זמינות נדרשת או בשלב בו דווקא יוכל להעניק לכם את השירות האישי והטוב ביותר.
4. וודאו האם האדריכל מתמחה בסגנון מסוים : ישנם סגנונות אדריכליים שונים שחשוב להכיר טרם בחירת האדריכל, למשל: סגנון היי-טקי, טוסקני, בתי יוקרה ואחרים.
במידה והסגנון רלוונטי לגביכם, הרי כי משובח.
5. וודאו כי כל הנתונים החשובים נמצאים בידיכם בטרם קבלת ההחלטה: למשל זמינות בתקופה הרלוונטית, מיקום גיאוגרפי, מחיר, ועמדו על קיומם  במסגרת פגישת ההכרות שתקיימו.
בנוסף, חשוב שאת כל הפרטים הקטנים שתסגרו בעל פה תעלו על כתב במסגרת של חוזה העבודה ביניכם וזאת על מנת לחסוך אי נעימויות בהמשך דרככם המשותפת ועל מנת שיהיה תיאום ציפיות מושלם ככל הניתן.

מה הם  החידושים של השנים האחרונות בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים:
בתחום האדריכלות: ה"בניה ירוקה" נכנסה בשנים האחרונות יותר ויותר לחיינו. מדובר בגישה מערכתית כוללת לתכנון, לבנייה ולתפעול של בנינים במטרה לחסוך אנרגיה, מים וחומרי גלם, המיושמת משלב התכנון המוקדם ועד לשימוש בבניין.
מטרת הבנייה הירוקה ליצור סביבת שהייה (מגורים /עבודה ועוד) בריאה ונוחה תוך הימנעות, ככל האפשר, מפגיעה במשאבים טבעיים מתכלים ובאיכות הסביבה. בנייה ירוקה באה לידי ביטוי בשימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ובחומרים ממוחזרים ותכנון שיאפשר חיסכון מקסימלי באנרגיה.

בתחום העיצוב פנים: כמובן יש לציין את החדירה של הטכנולוגיה לא ניתן לדבר היום על עיצוב פנים מבלי להזכיר את הפן הטכנולוגי. נראה שכיום אין כמעט שום אלמנט בבית שלא נהנה מזריקת המרץ הטכנולוגית המרעננת. כך למשל ניתן כיום לרכוש ברזים חכמים לבית שמופעלים ללא מגע יד אדם, ברזי אמבט שמשולבים בגופי תאורה שמשנים את צבעם בהתאם לטמפרטורת המים ואפילו ברזים נשלפים שמזכירים מאוד את הברזים שמותקנים במטבחים של המסעדות ובתי הקפה. כמו כן כיום ניתן לראות בבתים רבים בישראל מערכות שליטה אינטרנטיות שמאפשרות לבעלי הבית לשלוט על מערכת המיזוג, על התריסים ואפילו על דלת הכניסה מרחוק באמצעות הטלפון החכם.

ספרי בקצרה על הדרך המשותפת של האדריכל/מעצב הפנים עם הלקוח?
הדרך המשותפת ללקוח ולאדריכל/מעצב נרקמת החל משלב הסקיצה הראשונה, עוברת את הדרך והעיבוד, את המכשולים והמהמורות ומגיעה עד להבאתה לידי פרויקט עיצובי מוגמר .
המוטו שלי: להעניק חוויה מלאה ללקוחות שלי, של יחס אישי והוגן מהרגע הראשון, תוך קשב רב לצרכים של כל אדם. וע"י כך לאפשר ללקוח חוויה של תהליך תכנון משותף, יד ביד עם האדריכל.

מה הן השאיפות שלך לשנים הקרובות?
להמשיך ליהנות בכל יום ממה שאני עושה ולא לאבד את התשוקה והאהבה למקצוע  להמשיך ללהגשים חלומות עבור הלקוחות שלי ולהשפיע על חייהם תוך הקפדה על שמירת רמת איכות ומקצועיות. חשוב לי להתפתח כל הזמן, להמציא את עצמי מחדש בכל פעם ולמצוא מקורות השראה חדשים ומגוונים.
אני נאחזת לרוב בציטוט האהוב עליי של א. איינשטיין :                                                         
"רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע.... "

מה הם הטרנדים של השנים האחרונות בתחום עיצוב הפנים?
בעולם הריצוף - טרנד  שבהחלט שולט בשנה זו הם האריחים הגדולים במידות XXL. ניתן למצוא יותר ויותר אריחים במידות גדולות מאוד כדוגמת 150X100 מ' ועד למידה 100X300 מ'. באופן טבעי, באריחים מסוג זה ישנם פחות ממשקים (פוגות) בשל שטח הפנים הגדול והתוצאה היא נראות אחידה, נקייה ומרשימה. בזכות גודלם, האריחים מותאמים ברמת העובי והמשקל (יכולים להגיע לעובי של 5.6 מ"מ ואף לכ 3.5 מ"מ ולמשקלים הנעים סביב 7 קילו למ"ר). הדבר הופך אותם לאידיאליים בחיפוי קירות גבוהים כגון לובי או קיר עוצמתי בוילה, בפנים הבית או מחוצה לו.
בעולם התאורה - הנברשות הצעקניות והפיסוליות מפנות את מקומן לטובת גופים סולידיים אך כאלה שעדיין מושכים את העין  מדובר בהמשך ישיר לטרנד המנימליזם השולט בתחום עיצוב הבית בארץ ובעולם השנים האחרונות. הם מתאפיינים באהילים מתכתיים, המעוצבים כקווי מתאר בלבד, כאשר הנורה החשופה מהווה חלק דקורטיבי מעיצובו הכולל של הגוף.". למרות שלא מדובר באביזר גדול ממדים יש לאלו אפקט פיסולי.
במטבח – כבר עברו הימים שבהם היה המטבח החדר הנידח ביותר בבית, מקומה הבלעדי של אם המשפחה והרחק ככל האפשר מהסלון ומחדרי המגורים כיום המטבח הפך להיות חלל מרכזי השואף להיות מרווח ונוח, ובעיקר פתוח - מחובר לחדר האוכל ולא פעם גם לסלון עצמו.
אחד הטרנדים  החמים במטבח כיום הוא ה-"אי" הממוקם במרכז המטבח, ומשמש גם כמשטח עבודה וגם כאזור אכילה ואירוח. ב"אי" נוכל למצוא כיריים, תנור, ואף קולטי אדיםהתחושה המרחבית המוענקת באמצעות האי הינה של מקצועיות וביתיות בו-זמנית, וזה אולי סוד הקסם.
יש מטבחים שאפשר למצוא בהם מסכי LCD , משטחי עבודה הנעים על גבי מסילות ומגירות חשמליות הנענות למגע יד.
האם היית ממליצה לצעירים לעסוק בתחום האדריכלות/עיצוב הפנים?
בהחלט כן!
עבודת האדריכל משלבת בין העיסוק בדברים חשובים וגדולים, כמו הסביבה שלנו, לבין אסתטיקה, והתוצר של העבודה הוא תמיד מרשים, מרגש ובעל חשיבות בחיינו. מעבר לכך יש למקצוע  הרבה אפיל, ולכן כיום הרבה  אנשים תופסים אותו כנחשק.
יחד עם זאת צריך  לזכור כמו בכל דבר בתחילה  עובדים בעבודה מאוד  קשה ואינטנסיבית.
הרי כדי להקים אפילו דירה קטנה נדרשת עבודה מתואמת עם עוד דיסציפלינות רבות אחרות: מהנדסים ויועצים שונים, שרטוט ועיבוד. מדובר בשנים של עבודה מהרגע שסקיצה מגובשת ועד שיוצא מזה בניין, וכן, יש גם הרבה עבודה שחורה.
 06/07/2015    המאמר עודכן בתאריך 13/09/2015    myarchitect.co.il
פורום אדריכלות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר myarchitect.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכלים מומלצים? השאירו פרטים וקבלו את הטובים ביותר
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!