myarchitect.co.il

מים אפורים להצלת הגינה והמדשאה


אנשים הבונים היום או מתכננים בניה חשוב מאוד שיעשו הפרדה בצנרת הביוב בין האסלה ושאר יציאות המים המשומשים שלהם. לא כל אחד יכול או רוצה לעשות לעצמו מתקן היום אך את ההפרדה חשוב לעשות כי היא תשמש בעתיד את הבונה.בבתים שאין הפרדת צנרת קשה יותר לעשות מתקן להשבת המים.

היום ניתן לראות בתים וצימרים שממחזרים ומשתמשים במים האפורים בגולן ובעמק והשימוש במים המושבים עושה נפלאות לגינתם.

מהם מים אפורים שאותם ממחזרים לשימוש הביתי?

מים אפורים,דלוחין,דלוחים, הם:

מים מהמקלחת, מהכיורים של שטיפות ידיים, ממכונות הכביסה, אמבטיות וג'קוזי. ניתן להוסיף את מי המזגנים ומי המרזבים שהם מים נקיים למערכת שתותקן.
מים מהאסלה ומכיור המטבח הם מים שחורים,מי קולחין,ביוב,קולחים וכו'...
האבחנה באה בגלל אופי המים ובגלל דרכי הטיפול בהם.

במים שחורים מטפלות הרשויות- טיפול מורכב ויקר והן מוכרות את המים לרשויות חזרה. במים אפורים יכול כל בית אב לטפל ולהשיב לשימושו האישי.  טיפול פשוט בטוח וזול.  מים מתוקים הם משאב שמאוד מתכלה בעולמנו ובארצנו בפרט .

זאת כתוצאה מ:

צמצום בגשמים, הגדלת השימוש במים עם העלייה ברמת החיים, מאגרים שאינם מתמלאים או / וגם מזדהמים .

למה להשיב את המים שכבר שילמנו עליהם?

ניתן להשתמש שוב עם המים שהשתמשנו בהם שימוש חוזר. חוסך לנו כסף באחזקת הגינה, עוזר לעולם ולארץ. מאפשר לנו להשקות את הגינה כשיש הקצבה / איסור.
מגדיל את מגוון הצמחייה בגינה. עוזר בצימוח יפה ועשיר.  

עם המים האפורים שעוברים תהליך של ניקוי אפשר להשתמש להשקיית גן הנוי, להשקיית עצי נוי ועצי פרי ואפשר גם להשתמש באסלת השירותים במים אלו -אז הם הופכים למים שחורים. כיום משתמשים במים המושבים בתי אב רבים, מפעלים גדולים וקטנים אתרי תיירות וכל מי שמסתכל קדימה ורואה את הכנרת המצטמצמת,
החורף המתקצר ומאגרי המים המתרוקנים, וכתוצאה מכל אלו את מחיר המים העולה.

כל בית יכול להתקין לעצמו מתקן לשימוש במים האפורים. המתקן יכול להחזיר את עלותו בפרק זמן קצר, לחסוך לנו כסף בעתיד ולמנוע עוגמת נפש כאשר כמויות המים המתוקים מוגבלות ויש להימנע מהשקית גינות ומדשאות.

ישנם הרבה סוגי מתקנים למחזר את המים וכמובן שישנן הרבה חברות.

השיטה האקולוגית בה עובד יוסי מכפר חרוב בהנחיתו של ד"ר עודד בר שלום -מומחה בתחום- היא שיטה של אגנים ירוקים.  בשיטה זו משיבים את המים על ידי טיהור של צמחי מים ואדמות הגולן. יוסי מתקין את המתקן בעלות נמוכה יחסית במיכלים ממוחזרים ויוצר עוד היבט יפה לגן / גינה הקיימת עם צמחי מים מיוחדים .

כתב: יוסי בומץ, גינון על רמה , כפר חרוב01/10/2009    המאמר עודכן בתאריך 06/09/2012    MyArchitect
פורום אדריכלות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר myarchitect.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת אדריכלים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 myarchitect.co.il כל הזכויות שמורות
אתר אדריכל שלי מציע אדריכלים ומעצבי פנים, ברחבי הארץ - לכל פרוייקט, מכל סוג.
מחפשים אדריכל נוף? תשאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בהקדם
אנחנו עובדים עם אדריכלים אמינים ומקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג שתעבדו הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!